פורסם בתאריך: 03.10.2021 19:27

עיריית אשקלון מגבירה את הנוכחות והאכיפה במרחבים הציבוריים

כהמשך ישיר לעונת הקיץ, במבצעים משותפים לאגף הביטחון ולמשטרת אשקלון מתבצעים מבצעים יזומים בקרב מבלים במוקדים אסטרטגיים לבחינת מטרת ואופי הבילוי

על רקע העלייה באירועי הפרת סדר וביטחון בערים ברחבי הארץ, הנחה ראש העיר, תומר גלאם, להגביר את נוכחות הפקחים ואנשי השיטור העירוני ברחבי העיר ולהרחיב את שיתוף הפעולה עם המשטרה בטיפול בעבירות של הפרות סדר ופגיעה בביטחון האישי. 

בהתאם להנחיה, יתווספו לצוותי השגרה של השיטור העירוני ואגף הביטחון בעיריית אשקלון, צוותי אכיפה בפארקים, בטיילת, ברצועת החוף ובמרינה. הצוותים מגיעים רכובים על גבי אופנועים ומטרתם לשמור על הביטחון האישי של תושבי העיר כנגד עבריינות ושוטטות במוקדים אלו בקרב השוהים והמבקרים בהם, שלעיתים אינם תושבי העיר. הצוותים פועלים על בסיס יומיומי וכן בשעות הלילה המאוחרות. 

עיריית אשקלון מגבירה את הנוכחות והאכיפה במרחבים הציבוריים

צילום: דוברות עיריית אשקלון

נדגיש כי במהלך עונת הקיץ ביצעה העירייה, בשיתוף משטרת אשקלון, מבצעי אכיפה באופן שוטף ויזום בדגש על חופי הרחצה, במטרה לצמצם ולמנוע ככל הניתן הפרות הנוגעות לסדר וביטחון. הפקחים אכפו את האיסור לשתות אלכוהול במקום ומנעו הכנסת בקבוקי זכוכית לחופים.

עיריית אשקלון מגבירה את הנוכחות והאכיפה במרחבים הציבוריים

צילום: דוברות עיריית אשקלון

בנוסף לכך, אגף הביטחון יוזם ומקיים מבצעים משותפים עם משטרת אשקלון לבדיקה של מבלים שמגיעים לעיר על מנת לבחון את מטרת ואופי הבילוי המתוכנן שלהם בעיר. המבצעים מתנהלים הן באמצעות בדיקות אישיות והן באמצעות מבצעי תנועה. במקרים מסוימים הורדו מהכביש רכבים שאופיינו 'כבעיתיים' ונראה כי הם הגיעו לעיר על מנת לייצר חוסר שקט ולגרום להפרות סדר. במסגרת המבצעים הנ"ל השתתפו ניידות שיטור ופיקוח, בוחני תנועה, שוטרים וקצינים של משטרת ישראל.  

עיריית אשקלון מגבירה את הנוכחות והאכיפה במרחבים הציבוריים

צילום: דוברות עיריית אשקלון

כמו כן, עיריית אשקלון, באמצעות אגף הביטחון, נמצאת בעיצומם של הליכים להקמת יחידת ביטחון עירוני שתפעל 24/7 בכפיפות ישירה לעירייה ותהיה אמונה על תחום הביטחון האישי. נזכיר עוד כי לאחרונה השיקה העירייה חפ"ק נייד באמצעותו ניתן יהיה להגיע בשעת חירום למקום האירוע ולנהל מהשטח כל תרחיש. החפ"ק מצויד כנדרש לאירועי חירום ואירועים לא שגרתיים אחרים, ומשפר את יכולת השליטה של צוותי החירום והביטחון האישי.

ראש העיר, תומר גלאם: "אחת המשימות שנמצאות אצלנו בראש סדר העדיפויות היא הגברת תחושת הביטחון האישי של התושבים. אנחנו פועלים בנושא, הלכה למעשה, לילות כימים, כדי להיות בשטח, לתת מענה לכל בעיה שעולה וכדי ליצור עבור כולנו עיר שבטוח וטוב לחיות בה".